Žilina porazila Poprad 7:5, Škoda strelil štyri góly

21.11.2012 Celý región

Žilina 20. novembra (TASR) - Posledná Žilina vstúpila do zápasu aktívne. Krajči presnou prihrávkou našiel Ďuriša, ale brankár Nikkilä jeho tvrdý pokus zlikvidoval. V 6. minúte sa už domáci tešili, keď vyhodený puk zachytil Škoda a prestrelil fínskeho gólmana. Popradčania odpovedali v polovici tretiny vo vlastnom oslabení. Tomas našiel Koskinena a ten aj v páde prekonal Johanesa. Na konci 14. minúty kapituloval žilinský gólman druhýkrát, keď Klouda dorážal vyrazený puk po Hvilovom zakončení už do odkrytej brány. 68 sekúnd pred sirénou hákoval Jabrocký Krajčiho a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Nikkilä však blafák žilinského útočníka zneškodnil.

Čo nevyšlo na konci úvodnej časti Krajčimu, vyšlo na začiatku prostrednej opäť Škodovi. Český legionár zužitkoval nahrávku Rúfusa a vyrovnal. Žilinčania boli aktívnejší aj v ďalšom priebehu. Neuveriteľnú gólovú kanonádu spustili v druhej polovici duelu, keď v priebehu 109 sekúnd trikrát prekonali Nikkiläho. Najskôr Tomáš Sýkora premenil trestné strieľanie, hneď na to sa presadili aj Ďuriš a Drevenák. Popradčania sa však zlomiť nenechali, 39 sekúnd po Drevenákovom presnom zásahu skorigoval stav stretnutia na 5:3 Jabrocký. Pred koncom druhého dejstva ale išli vlci znovu do vedenia o tri góly. Drevenák našiel Škodu a ten zavŕšil hetrik.

Do tretej tretiny vstúpili Podtatranci s veľkou snahou s výsledkom niečo urobiť. Vandas sa ešte nepresadil, ale Jabrocký už bekhendom poslal puk za Johanesa. V 49. minúte si po Vandasovom nahodení Harant nešťastne zrazil puk do vlastnej brány a Poprad prehrával už len o jediný gól. Vyrovnať mohol najmä Tomas, oba jeho pokusy však Johanes zlikvidoval. Všetky tri body tak napokon ostali v Žiline, keď do prázdnej brány upravil stav na konečných 7:5 štvrtým gólom v stretnutí Škoda.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 7:5 (1:2, 5:1, 1:2)

Góly: 6. Škoda (T. Varga, Kokavec), 24. Škoda (Rúfus, Kokavec), 32. T. Sýkora (tr. strieľanie), 33.O. Ďuriš (Dlouhý), 34. Drevenák (Kokavec), 40. Škoda (Drevenák), 60. Škoda (T. Sýkora, Sekáč) - 11. Koskinen (R. Tomas), 16. Klouda (Hvila, R. Suchý), 34. Jabrocký (Matúš Paločko), 47. Jabrocký (Koskinen, J. Špelda), 49. Vandas (Hvila, R. Suchý)
Vylúčení: 7:3 na 2 min, navyše: Troliga 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku - Kovačevič 5+DKZ za hrubosť
oslabenia: 1:1
rozhodovali: P. Jonák - Návratek, P. Tvrdoň
1054 divákov

Žilina: Johanes - Rúfus, Sekáč, Brcko, Harant, Dlouhý, Leško - Kokavec, Škoda, T. Varga - K. Jass, Troliga, Krajči - Valášek, O. Ďuriš, Drevenák - T. Sýkora, Staňo, Drábek
Poprad: Nikkilä (41. Sidor) - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, J. Špelda, M. Kurali, Jáchym - Vandas, Klouda, Hvila - R. Tomas, Balán, D. Buc - Matúš Paločko, Koskinen, Jabrocký - S. Takáč, Gapa, Homa

HK Nitra - MHC Mountfield Martin 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 13. R. Tománek (Vosátko, Ordzovenský), 26. Tománek (M. Segľa, Ordzovenský)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: M. Bača 5+DKZ za napadnutie, R. Tománek (obaja Nitra) 10 min za nešp. správanie
rozhodovali: Müllner - Výleta, Zvrškovec
1846 divákov

Nitra: Valent - Nádašdi, König, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, F. Kuzma, Árvay, M. Bača - M. Kováčik, T. Chrenko, Jokila - R. Tománek, Hamrák, M. Segľa - Mašlonka, Podstavek, Kadura - Pupák, Hrnka
Martin: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, Zukal, Hriňa, M. Danko, Slávik - Markovič, M. Beran, Michal Važan - Murček, M. Hollý, T. Petruška - Korytko, Mikušovič, Vartovník - Kentoš, Dírer, M. Horský

ŠHK 37 Piešťany - HKm Zvolen 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 6. Michal Chovan (J. Mucha, L. Jurík), 21. Podkonický (Brabenec), 59. Podkonický
Vylúčení: 2:5 na 2 min
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Baluška - Kacej, Jozef Tvrdoň
2157 divákov
Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, K. Grman, A. Kolník, A. Hruška, Bučka - Stupka, Mertel, T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Otčenáš, V. Nemec
Zvolen: Šimko - M. Výborný, P. Hraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, Pichnarčík, Síkela, Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, P. Huňady, L. Zuzin

HC'05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Góly: 11. Lukacevic (Ketner, Marcinek), 24. Bambúch (Lamper), 42. Lunter, 47. Lukacevic (Styk, Handzuš), 55. Ján Sýkora (Heizer) - 18. Pálffy (Preisinger, Vyrúbalík), 40. Kutálek
Vylúčení: 6:5 na 2 min
rozhodovali: Lokšík - Gavalier, Tornay
1525 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Kubka, Bambúch, Styk, J. Predajniansky, Kolešnikovs, Novajovský, Ketner - M. Hudec, Handzuš, Lunter - B. Jankovič, Heizer, Ján Sýkora - Lukacevic, Češík, Marcinek - Lamper, T. Zigo, Petro
Skalica: Trenčan - Vyrúbalík, I. Ďatelinka, L. Kozák, I. Jankovič, Barák, Jaborník, M. Srnec - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Bezúch, Stieler, M. Sloboda - Kutálek, Klejna, J. Jurík - Romančík, Klejna, Kazinota

HC Košice - Dukla Trenčín 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 17. Róbert Huna (M. Takáč, Richard Huna), 32. Matúš Chovan (Š. Novotný, Kolba), 51. Mlynarovič (Marcel Haščák, Jokeľ) - 16. T. Klíma, 43. Pozník (Bagin, Lelkeš)
Vylúčení: 2:4 na 2 min
rozhodovali: J. Konc - Bogdáň, Rovenský
2435 divákov

Košice: Hylák - Michal Novák, Šeda, Kolba, Deyl, M. Macejko, M. Takáč, Martin Chovan , M. Gajdoš - Marcel Haščák, Bulík, R.
Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Matúš Chovan - Svitana, Róbert Huna, Richard Huna - Jokeľ, Mlynarovič, D. Pašek
Trenčín: Škrečko (31. - 32. Kutej) - Imrich, J. Koma, Bagin, Pozník, T. Bokroš, Vizváry, Habšuda, Nemčík - B. Mravík, Marosz, J. Pardavý st. - P. Kopecký, Lelkeš, J. Pardavý ml. - Jakúbek, O. Rusnák, T. Klíma - Adamec, Broska, Šišovský